CERIO
AED 411.62 AED 686.03
Save 40% (AED 274.41)
  • Order within 5 hours and 3 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • Supports 1/2.5/5Gbps Multi Gigabit Ethernet.
  • The maximum power output up to 27Watts.
  • Supports Ethernet PoE to separate to only DC/Power and only Ethernet/Data.
  • Bundle accessories for inside diameter 2.1 mm (PHY) to 2.1 (PHY) mm DC cable.
  • Durable metal case design supports desktop and wall mounting installation.
The CERIO POE-PD04S-12V provides Multi Gigabit Ethernet capability, uses power polarity isolation components, and is backward compatible with 10/100/1000Mbps network standards. It supports IEEE 802.3at PoE+ / 802.3af PoE standards and provides PoE 44~57V Ethernet power + data input to separate to only DC/Power and only Ethernet/Data output. Supports DC output voltage 12V with isolation protection.
Shipping and Returns
Cerio.
Cerio POE-PD04S-12V 10/100/1000M/Multi Gigabit 802.3at Cl...
AED 411.62 AED 686.03
Save 40.0% (AED 274.41)