ARKON 25mm (1 inch) Ball to 25mm Ball Adapter Retail Black (SP25MMPL) & 25mm Ball to 17mm Ball Adapter - Black - SP25MM17
ARKON
AED 216.23 AED 360.38
Save 40% (AED 144.15)
  • Order within 1 hour and 24 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • Product 1: 25mm (1 inch) adapter extends to other 25mm ball pattern mounts and pedestals
  • Product 1: Compatible with Arkon Robust Mounts or other mounts with 25mm ball pattern
  • Product 1: Adapter fits onto 25mm mount head or base
  • Product 1: 2 year limited
  • Product 2: 25mm (1 inch) adapter is compatible with Garmin GPS and other devices with a 17mm mounting pattern
  • Product 2: Adapter fits onto Arkon Robust Mounts or RAM Mounts that feature the 25mm ball pattern
  • Product 2: Adapter fits onto 25mm mount head or base