acer Aspire C27-962-UR11 AIO Desktop, 27" Full HD Display, 10th Gen Intel Core i5-1035G1, NVIDIA GeForce, MX130, 12GB DDR4, 512GB SSD, 802.11ac WiFi, Wireless Keyboard and Mouse, Windows 10 Home
ACER
AED 7,317.67 AED 12,196.12
Save 40% (AED 4,878.45)
  • Order within 4 hours and 5 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • 10th Generation Intel Core i5-1035G1 Processor (Up to 3.6GHz)
  • 27" Full HD (1920 x 1080) Widescreen Edge-to-Edge LED Back-lit Display
  • NVIDIA GeForce MX130 with 2GB of dedicated GDDR5 VRAM
  • 12GB DDR4 Memory , 512GB PCIe SSD , 802.11ac Wi-Fi , Gigabit Ethernet LAN , Bluetooth 5.0
Acer Aspire C27-962-UR11 All-in-One Desktop PC comes with these specs 10th Generation Intel Core i5-1035G1 processor 1 0GHz with Turbo Boost Technology up to 3 6GHz Windows 10 Home 27" Full HD Widescreen Edge-to-Edge LED Back-lit Display NVIDIA GeForce MX130 with 2GB of dedicated GDDR5 VRAM 12GB DDR4 Memory 512GB PCIe SSD Integrated 1 0 MP HD High-Sense Webcam 10/100/1000 Gigabit Ethernet 802 11ac Wi-Fi Bluetooth 5 0 Two Built-in Stereo Speakers 2 - USB 3 2 (Type A) Gen 1 ports 2 - USB 2 0 Ports 1 - HDMI Port 1 - Ethernet RJ-45 Port Wireless Keyboard and Mouse 17 19 lbs | 7 8 kg (system unit only) 1 Year Parts and Labor Limited with Toll Free Tech Support (DQ BDPAA 002)
Shipping and Returns
acer.
acer Aspire C27-962-UR11 AIO Desktop, 27" Full HD Display...
AED 7,317.67 AED 12,196.12
Save 40.0% (AED 4,878.45)