acer Aspire C24-1300-UR32 AIO Desktop | 23.8" Full HD IPS Display | AMD Ryzen 5 7520U Quad-Core Processor | AMD Radeon 610M Graphics | 8GB LPDDR5 | 512GB PCIe SSD | Wi-Fi 6E | Windows 11 Home
ACER
AED 4,908.47 AED 8,180.80
Save 40% (AED 3,272.33)
  • Order within 5 hours and 2 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • SLIM. PREMIUM. STUNNING: This premium AIO PC pairs unmatched speed with Windows 11 Home for daily productivity. Enjoy crisp colors that this cool, 23.8" Full HD PC delivers. It features the latest AMD Ryzen 5 7520U Processor, Radeon graphics and fast Wi-Fi 6E connectivity.
  • AMD Ryzen 5 7520U Quad-Core Processor 2.8GHz with Precision Boost up to 4.3GHz (Up to 4MB L3 Cache) | AMD Radeon 610M Graphics
  • 23.8" Full HD Widescreen IPS LED Back-lit Screen | 250nit Brightness; 16:9 Aspect Ratio; Tiltable from -5 to 25
  • 8GB LPDDR5 Onboard Memory | 512GB M.2 2280 PCIe SSD
  • Wi-Fi 6E (802.11ax) supports dual-stream Wi-Fi in the 2.4GHz, 5GHz and 6GHz bands, including 2x2 MU-MIMO Technology | Bluetooth 5.2 | 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
  • Integrated 1080P Full HD Webcam & Webcam Privacy Cover
  • USB Keyboard and Mouse Included | Comes with Windows 11 Home
Everything in one place. The Aspire C24 All-in-One PC packs all the essential computing features into an ultra-slim frame that looks great on your desk. This PC features the latest Ryzen 7000 Series Processor, AMD Radeon Graphics and fast Wi-Fi 6E connectivity for an awesome computing experience. The brilliant 23" Full HD display and Full HD webcam deliver sharp images essential for today's video calls. With a USB keyboard and mouse, and special protection screen, its here to help you do more. (DQ.BL0AA.001)
Shipping and Returns
acer.
acer Aspire C24-1300-UR32 AIO Desktop | 23.8" Full HD IPS...
AED 4,908.47 AED 8,180.80
Save 40.0% (AED 3,272.33)