1FY04010E12S 37mm 12V 0.03A 6 Pin Graphics Card Cooling Fan Replacement for ZOTAC RTX 2060 2070 2070SUPER 2080 2080Ti Plus RGB Video Card Cooler Fans (2PC)
QHMLMJT
AED 438.88 AED 731.47
Save 40% (AED 292.59)
  • Order within 4 hours and 5 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • Model: 1FY04010E12S Voltage: DC 12V Current: 0.03AMP This temperature-controlled silent gpu fan makes you more comfortable.
  • Fan Dimension : approx. 37mm x 37mm ( 2MM) Mounting Holes Distance: approx. 25* 25* 25mm (Center to Center)
  • Power Connector: 6-Pin Header Compatible Devices: Gaming Console
Specification:
Model: 1FY04010E12S
Voltage: DC 12V
Current: 0.03AMP
Fan Dimension : approx. 37mm x 37mm/1.45 * 1.45 inches
Mounting Holes Distance: approx. 25* 25* 25mm/0.98* 0.98* 0.98 inches (Center to Center)
Power Connector: 6-Pin Header
Application:
ZOTAC RTX 2060 PLUS RGB
ZOTAC RTX 2070 PLUS RGB
ZOTAC RTX 2070SUPER PLUS RGB
ZOTAC RTX 2080 Ti PLUS RGB
Attention:
2.Please measure the Dimension , Mounting holes distance of the fan on your GPU.
3.This item is a video card fan replacement. Don't include Mounting screws, Heatsink orother.
Package Contents:
1*1FY04010E12S Cooling Fan
1*Thermal Paste
1*Scraper
Shipping and Returns
QHMLMJT.
1FY04010E12S 37mm 12V 0.03A 6 Pin Graphics Card Cooling F...
AED 438.88 AED 731.47
Save 40.0% (AED 292.59)