12V 10A Cigarette Lighter Plug AC/DC Power Converter Adapter for GMG Green Mountain Grills DB/JB Davy Crockett P-1001, P-1235,P-1012, GMG-ADP10A, P-1266, P-1283, P-1295.
SENTAIYUAN
AED 384.08 AED 640.13
Save 40% (AED 256.05)
  • Order within 5 hours and 1 minute to get between May 22 - May 28
Description
  • Compatible: 12V 10A adapter compatible with GMG Green Mountain Grills DB/JB Davy Crockett P-1001, P-1012, GMG-ADP10A, P-1266, P-1283, P-1295, P-1235.
  • Output: 12V 10A (120W) output ensures sufficient power delivery.
  • Convenient: Cigarette lighter plug allows easy connection to your vehicle's power socket.
  • Safety: Built-in overload, overcurrent, and short-circuit protection for safe operation.
  • The product has overcurrent protection function, can only work within the range of 10A, more than 10A will start the overcurrent protection function,such as double pressure pump current start more than 10A will protect,pressure pump is not share this product.
Shipping and Returns
SenTaiYuan.
12V 10A Cigarette Lighter Plug AC/DC Power Converter Adap...
AED 384.08 AED 640.13
Save 40.0% (AED 256.05)